Dzisiaj jest: 12.12.2019, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Zagrożenie powodzią wzrasta. Nikt nie alarmuje !

Dodano: rok temu Czytane: 356 Autor:
Redakcja poleca!

Ostatnio informowaliśmy o zagrożeniu powodzią zatorową w okolicach początków zbiornika włocławskiego, a także miejscowości położony w górę Wisły od Płocka. Co chwilę docierają do nas nowe informacje .

Zagrożenie powodzią wzrasta. Nikt nie alarmuje !
dotyczące napływania lodu (śryż). Lód nabiera rozpędu i przedostaje się w głąb zbironika wodnego wprost na zamarznięty prawie 40 kilometrowy odcinek Wisły przez zaporą we Włocławku. 
Może to w szybkim tempie doprowadzić do zatoru lodowego co w konsekwencji spowoduje zalanie terenów pomiędzy Duninowem, a niemalże Świniarami.
Największe zagrożenie stanowią miejsca położone najbliżej Wisły pomiędzy którymi, a Wisłą nie ma wałów przeciw powodziowych. 

Postanowiliśmy przeszukać internet pod kątem ostrzeżen o tym co niesie zagrożenie dla wielu gospodarstw, zwierząt domowych i ludzi. Niestety panuje w tym temacie zupełna cisza. Nawet gmina Gąbin gdzie takie zalania nie są rzadkością milczy. Oczywiście zagrożenie to może minąć ale co bardziej prawdopodobne może zacząć gwałtownie narastać i bardzo szybko i nieoczekiwanie eksplodować. 
Są miejsca w których Wisła jest  o niecały metr od poziomu jezdni za którą stoją zabudowania. 

Woda w tych miejscach podniosła się w ciągu niecałych dwóch dni ponad 30 cm. 
Dzięki informacjom, które otrzymujemy wiemy, że prędkość napływu lodu i śryżu narasta. W niektórych fragmentach Wisły na wspomnianym zbiorniku zaczęły narastać spiętrzone formacje lodu.

Na zdjęciu po prawej stronie widać fragment zamarzniętej Wisły ze spiętrzonym lodem na odcinku pomiędzy Soczewką i Duninowem.

Czy znowu dojdzie do sytuacji kiedy wiele osób obudzi podnoszący się poziom wody w ich sypialniach i domach? 
Czy w Polsce nie można zapobiegać, a jedynie rozpaczać po fakcie?


Obserwatorzy z okolic Włocławka i Płocka donoszą nam, że w związku z sobotą i niedzielą czyli dniami wolnymi od pracy dla Wód Polskich nikt nie stara się monitorować nawet Wisły. 
Z drugiej strony tak sobie myślę, że gdybym właśnie dostał w prezencie samochodzik za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych to czy nie wolałbym obserwować jego osiągi w prywatnych pdróżach. 
Klikając w ten link możecie zobaczyć jak "właściciele" wszelkich Wód w Polsce szczerzą i zagryzają zęby na samochody, które my im kupiliśmy. 

Przypomnę, że Ci sami ludzie co dziś mają wolny weekend i średnio interesuje ich czy rzeka może kogoś zalać dosłownie niecałe dwa miesiące temu patrzyli spokojnie jak giną tysiące ryb we Włocławku. Nie tylko patrzyli na to ze spokojem ale utrudniali jak mogli pomoc, którą chcieli nieść tym rybom różni ludzie. 
"Ryby giną, nikt nic nie wie" i podsumowanie w filmie "Ryby giną - towarzysze nie kłamcie"
W nagrodę dostali samochody.
Czytam to co napisałem i zadaję sobie pytanie w jakim kraju my żyjemy. 

Dodam jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. Zdjęcia i filmy, które wykonaliśmy dowidzą niezbicie, że zapora nie tylko nie chroni przed powodzią, ale także pomaga jej się tworzyć powyżej jej posadowienia. 
Nasz Premier niestety wygląszając swoją "odezwę do narodu  w Siarzewie" minął się wiele razy z prawdę. Co ma zresztą możliwość cęsto czynić. 

Będziemy mieli na to baczne oko. Staramy się dokumentować co możemy związane z narastającym problemem. 

Jeżeli ktoś chcałby wsprzeć nasze działania chociaż niewielkimi środkami będziemy wdzięczni i w końcu będziemy pokazywać panoramy 360 (sferyczne) bez loga producenta oprogramowania. 
Wszelkie działania finsnsujemy do tej pory sami.
Dziękujemy z góry za pomoc i wsparcie duchowe i ewentualne finansowe na zakup oprogramowaniaZobacz panoramę przepływającego lodu do zbiornika - klikni TU
Źródło: PolskaPoland.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.